Nejbližší termín výroby: 4.12.2023 (5.12 odeslání a 7.12. doručení)

Nosní sprej z rýmovníku

75 Kč 75 Kč 350 Kč 350 Kč od 75 Kč
Sada více kusů
Sůl
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Přírodní nosní sprej z rýmovníku s přidanou levandulí. Bez chemických látek, čistě přírodní produkt. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní nosní sprej z rýmovníku s přidanou levandulí. Vhodné na uvolnění nosních dutin pro alergiky do pylové sezóny, nebo při rýmě.

Vybírat můžete ze dvou variant přidané soli: Himalájsou, nebo mořskou. Mě osobně se osvědčily obě stejně, ale protože jsem byl zvyklý s rodiči cestovat k moři, které mi pomáhalo po zbytek léta přetrpět alergie, používám variantu s mořskou solí. 

Pokud si chcete vyrobit vlastní sprej, ale nemáte jej do čeho uložit, případně postrádáte vhodný aplikátor, může přijít vhod samostatná lahvička s nosním aplikátorem v sekci materiály


Použití

Postup: Protřepat, vstříknout do obou nosních dírek, nechat 5 vteřin působit a vysmrkat.

  • V případě nachlazení, nebo alergické rýmy: 5x denně, 3 vstřiky za sebou.
  • Pro prevenci: 2x denně (ráno a večer), 1 vstřik.

Působení je individuální. Výše zmíněné dávkování je má osobní zkušenost s dostatečnými účinky. 


Způsob skladování

Skladujte v lednici. Nevystavujte přímému slunečnímu záření a vysokým teplotám. Nemrazit.


Upozornění 

Nejedná se o léčivo. Výrobek není nějak certifikován a účinky se u každého mohou lišit. 


Nosní sprej z rýmovníku - ztracený recept našich babiček

Člověk by se až divil, kolik "zázračných" receptů se postupem času úplně vytratilo z obecného vědění. Dnešní moderní doba přináší spoustu moderních řešení, nové metody, léky, postupy. Je toho tolik, že je někdy obtížné se v tom vyznat. Mnohdy máme tolik různých možností a produktů, že zapomínáme na ty základní, přírodní, které nás téměř nic nestojí a přesto dokáží celkem dobře pomoci.

Krásným příkladem je právě tento nosní sprej z rýmovníku. Základem jsou poctivě vylouhované lístky rýmovníku v solené vodě. Jako voňavý bonus ještě přidávám levanduli pro zjemnění štiplavého efektu, který způsobuje právě sůl. Celý 30ml obsah je uložen v malé praktické lahvičce s rozprašovačem pro nejlepší aplikaci přímo do nosu.

Stejně jako vynikající bábovka od naší babičky, tento produkt nemá žádnou homologaci ani certifikaci. Účinnost spreje je velmi individuální. Na někoho může působit více, na někoho méně. Nicméně kladných ohlasů je převážná většina.

Stejně tak trvanlivost, která je velice individuální. Může vydržet týden, klidně i 14 dnů, nebo i měsíc. Pozná se to podle barvy obsahu. Čím je obsah hnědší, tím méně účinná složka rýmovníku je obsažena. Na etiketě naleznete datum spotřeby přesně jeden měsíc od vyrobení, ale osobně sprej používám i déle, protože objem 30ml vystačí na velké množstvi dávek. 

Samotný sprej není léčivo a určitě Vás nezbaví rýmy z nachlazení, nebo alergie sám od sebe. Může však pomoci uvolnit nos a snášet nemoc a alergické příznaky daleko lépe.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní
? Obsah: 30 ml
? Složení: Rýmovník, himalájská nebo mořská sůl, levandule, voda